Prom Kapellskar do Paldiski

Kapellskar Paldiski polaczenie laczy Szwecja z Estonia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Kapellskar Paldiski zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Kapellskar - Paldiski

Średnia cena promu Kapellskar Paldiski

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Kapellskar Paldiski to samochod + 2 pasażerów.

Kapellskar - Przewodnik

Kapellskar to miasto i port położone około 90 km na północ od Sztokholmu w Szwecji.

Miasto jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i jest obsługiwany przez regularne połączenia promowe do Mariehamn, Naantall i Paldiski. Kapellskär jest najbardziej wysunietym na północ portuem w "portach w Sztokholmu" i jest ważny dla pasażerów oraz przewozow ładunków do / ze Sztokholmu / Mälardalen, Finlandii, Norwegii, Rosji i krajach bałtyckich. Port ma bardzo krótkie trasy co czyni go bardzo atrakcyjnym dla szybkich rejsów i zmian do Finlandii, Estonii i na Wyspy Alandzkie. Odprawa kończy się na 1 godzinę przed odplynieciem.

Miasto jest w gminie Norrtalje, która jest gmina w województwie sztokholmskim w wschodniej centralnej Szwecji. Wiele domów w Norrtalje to domki letniskowe, tylko zamieszkałe w okresie letnim. Wynika to z jego położenia geograficznego przez archipelagu sztokholmskiego, który sprawia, że jest popularne wśród mieszkancow jak i turystów.

Paldiski - Przewodnik

Miasto Paldiski byla baza marynarki byly rosyjski, a polozony jest na polwyspie Pakri w polnocno-zachodniej Estonii, okolo 50km od Tallina.Estonski wymowę, Paldiski, stal sie oficjalną nazwa tego miasta w 1933 roku W 1962 roku, Paldiski stał radziecki atomowy okret podwodny marynarki centrum szkolenia.Miasto miało dwa reaktory jadrowe ladowych i byla największą tego typu obiekt w Związku Radzieckim. Ze względu na swoje znaczenie, cale miasto było zamkniete z drutu kolczastego, az ostatni Rosyjski okręt opuscil w sierpniu 1994 roku polwysep Pakri slynie z wapiennych klifow spektakularne i pobliskie plaze dla rodzin. Posiada najwyzszą latarnie Estonii i jest takze domem dla rzadkich nurnikow, ktore wyglądaja jak male pingwiny. To jest zatem odwolanie sie do osob zainteresowanych przyrody i obserwacji ptakow.

Z miejskiego portu, promy odplywaja do Hanko w Finlandii, Lubeki w Niemczech i Kapellskar w Szwecji.