Prom Newhaven do Dieppe

Newhaven Dieppe polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Newhaven Dieppe zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Newhaven - Dieppe

Średnia cena promu Newhaven Dieppe

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Newhaven Dieppe to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Newhaven - Dieppe

 • "dobry sen"

  Pomimo zlej pogody, bardzo dobrze spalem przez wiekszosc rejsu w fotelach lotniczych. Co jest dla mnie bardzo wazne.

  Keith fitch płynął na trasie Newhaven Dieppe z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Newhaven - Dieppe "

  Przyjemna podroz do Dieppe. Zaloga mila I pomocna.

  Mohammad płynął na trasie Newhaven Dieppe z DFDS Seaways na statku Seven Sisters

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dobrze, szybko I niedrogo"

  Czesto plywamy do Francji aby odwiedzic nasza rodzine na poludniowej czesci kraju. Dover/Calais jest szybka I tania trasa ale przez to musimy przed dlugi czas jechac samochodem. Portsmouth/Calais jest drogi I nie zabiera nas dalej na poludnie niz trasa Newhaven/Dieppe. wiec dobra cena, fajny statek, dobra obsluga, duzo udogodnien, szybka odprawa.. same pozytywy.

  Rosalyn płynął na trasie Newhaven Dieppe z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Komunikacja"

  Majac zle doswiadczenie po anulowanym promie w Newhaven, to tym razem dostalismy kilka wiadomosci o anulacji promow z Dieppe. Bylem wdzieczny za wczensiejsze ostrzezenie I przebookowanie. Wjechanie I wyjechanie z pokladu uwazam za szybkie I plynne.

  Georgina płynął na trasie Newhaven Dieppe z DFDS Seaways na statku Côte d'Albâtre

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Newhaven - Przewodnik

Newhaven to miasto położone na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie East Sussex. Newhaven leży u ujścia rzeki Ouse. Główna część miasta znajduje się na zachodniej stronie rzeki, znajduje się również dzielnica w Denton i Mount Pleasant na zboczach Downs na wschodzie. Tereny przemysłowe leża na wschodnim brzegu rzeki, jak wszystkie trzy stacje kolejowe, które obsluguja Newhaven; Newhaven Town, Newhaven Harbour i obecnie zbędne Newhaven Marine. Najnowsze rozbudowane osiedle miało miejsce w West Quay, Harbour Heights i August Fields.

Port Newhaven jest niewielkie, ale ruchliwe. Jej wejście znajduje się pomiędzy dwoma filarami, chroniony od silnego wiatru. Port jest bramą do Dieppe na wschodnim wybrzeżu południowej Francji. Istnieje kilka udogodnien w porcie, w tym sklep spożywczy i kawiarnia. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych są również dostępne. Są tez specjalnie zaprojektowane pokoje odpoczynku w termianlu.

Dieppe - Przewodnik

Miasto portowe Dieppe znajduje się w północnej Francji i siedzi na wybrzeżu kanału La Manche przy ujściu rzeki Arques. Ulice Dieppe są pełne sklepów i restauracji, a rynek w tygodniu przynosi kolor i tradycji, na centralnym placu. Miasto było niegdyś ważnym portem handlowym dla przypraw i kości słoniowej, a jego muzeum zamek jest na pewno warty odwiedzienia. Wapienno-krzemieniowa twierdza, przebudowany na klifach zachodnich w 15. wieku, miesci zbiory muzealne: morskie, kości słoniowej rzeźbione przez rzemieślników Dieppe od 16 wieku, obrazy Boudina, Lebourg i Pissarro, akwafort Braque'a. Vieux-Château (Stary Zamek) zawiera historię morskiego miasta i jedną z najlepszych kolekcji rzeźb z kości słoniowej w Europie. Dla gości, którzy lubią przebywac na zewnątrz, jest 18-dołkowe pole golfowe w pobliżu, i obiekty sportowe obejmujące również korty tenisowe i rozne sporty wodne.

Port, z marina i portem rybackim, znajduje się w samym sercu miasta. Trawlery i łodzie rybackie zapewniają kolorowe widowisko, które nadal przyciąga licznych malarzy.